Close

Çam Kozalağı Pekmezi Mucizesi

Çam Kozalağı Pekmezi Mucizesi

ilk kez duyanlar için garip gelecek hatta çam kozalağından pekmez mi olur diyecekler…

İçerdiği esansiyel yağlar ile çam kozalağı pekmezi adeta şifa dağıtıyor.

Uzun yıllardan beri çam terebentini saç dökülmesinden solunum problemlerine eklem romatizmalarından idrar enfeksiyonlarına kadar birçok alanda kullanılmıştır. Çam ağaçlarının bol olduğu gür çam ormanı yakınlarında yaşayanlarda akciğer hastalıklarının az olması hep ağaçların oksijen kaynağı olmasından kaynaklandığı sanılmaktadır. Ancak çam ağaçları elbette bulunduğu ortama fotosentez sonucu oksijen salmaktadır ancak özellikle kozalaklarında bulunan uçucu yağ asitlerinin de hava sıcaklıkları ile havaya karışması sonucu özellikle akciğerler üzerinde etkili bir ortam oluşturmaktadır.

Çam kozalaklarında bulunan pinen solunum kaynaklı sorunların tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır.
– KOAH, kronik bronşit,astım, nefes darlığı gibi sorunları tedavi edicidir. (Akciğer alveollerinin yüzey alanını genişleterek nefes alım kapasitesini artırdığı düşünülmektedir)
– Akciğeri temizler, nefes almada çekilen rahatsızlıkları giderir.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Hastalık yayıcı mikroplara karşı vücudun daha dinç kalmasını sağlar.
– İnsan metabolizmasını düzene sokar, uyku sorunlarına çözüm getirir.
– Odaklanma kabiliyetini artırır.

Çam kozalağı suyu çok acı bir tada sahip olduğu için genellikle reçel yada pekmez olarak tüketilmektedir.

Çam kozalağı bu hale dönüştürülürken yoğun miktarda pancar şekeri kullanıldığından 1 yaşının altındaki çocuklar ile diyabet hastalarında kullanımı ciddi sakıncalar doğurabilmektedir.

Diyabetli hastaların hekimine danışmadan tüketmeleri tavsiye edilmez.

Çam kozalağı pekmezi tek başına bir ilaç olmayıp hastalık tedavisinde kullanılmamalıdır.Ancak hekimin vermiş olduğu tedaviyi desteklemek amacıyla günümüzde yoğun olarak tüketilmektedir.

Genel kullanım özelliklerine bakılacak olursa kronik hastalarda tedaviye ek olarak sabah akşam aç karnına 1 er tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir. bunun dışındaki durumlarda sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketeceğiniz çam kozalağı pekmezi hem akciğerlerde meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırır hemde güne dinç ve sağlıklı bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlidir *

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?