Close

Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

  1. SATICI’NIN

Unvanı: S.S.GÖKÇEYAZI BELDESİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

Adresi: Gökçeyazı Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi İvrindi / BALIKESİR

Telefon: 0266 466 7 666

Web: www.gokceyazikoop.com

E-mail: info@gokceyazikoop.com

VERGİ DAİRESİ: İVRİNDİ NUMARASI: 401 030 6654

  1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, BEDELİ VE TESLİM MASRAFLARI

Sözleşme konusu mal ya da hizmetin satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden Gökçeyazı Kooperatifi sorumlu değildir.

Alıcı’nın

 

[kullanıcı-adı]

Fatura Adresi: [fatura-adresi] Teslimat Adresi: [kargo-adresi]

 

Sepet İçeriği ve Toplamı : [sepet-tutar]

 

Sipariş Tarihi : [tarih]

 

BU TUTARA TÜM VERGİLER DÂHİLDİR.

 

Türkiye içerisinden verilen siparişlerde yukarıdaki tutara KDV dâhildir.

Yurt dışına gönderilmek üzere verilen siparişlerde yukarıdaki tutara alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlarda oluşabilecek ücretler dâhil değildir ve bu benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden Gökçeyazı Kooperatifi sorumlu değildir.

ALICI siparişi onaylaması halinde verilen sipariş ALICI’yı ödeme yükümlülüğü altına sokmaktadır.

Ödeme Bilgileri

 

Sepet İçeriği ve Toplamı : [sepet-tutar]

 

Sipariş Tarihi : [tarih]

 

Yapılacak ödemelerde tüketicinin banka ile olan sözleşmesi veya mevzuat gereği doğabilecek diğer ilave maliyetler konusunda tüketicinin hizmet aldığı banka koşulları geçerli olacaktır.

  1. ÖDEME, TESLİMAT VE İFA BİLGİLERİ

Sitemizde kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme kabul edilmektedir. Yapılacak ödemelerde tüketicinin banka ile olan sözleşmesi veya mevzuat gereği doğabilecek diğer ilave maliyetler konusunda tüketicinin hizmet aldığı banka koşulları geçerli olacaktır.

Siparişler, anlaşmalı kargo firması aracılığı ile ALICI’nın yerleşim yerinin konumuna bağlı olarak 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile teslim edilir.

  1. CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı, malın tesliminden itibaren 14 günlük süre içinde www.gokceyazikoop.com adresinden ilgili sipariş için iade talebi oluşturularak SATICI’ya iletilebilir. ALICI, cayma bildirimini yazılı veya bir sürekli veri taşıyıcısı (telefon, faks, e-posta) aracılığıyla da SATICI’ya bildirebilir.

Cayma hakkının kullanılması halinde,

  1. 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürün, SATICI’ya gönderilmek üzere kargoya teslim edilirken fatura aslı da, iade bölümü doldurularak (İade edilmek istenen ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) ürün ile birlikte gönderilmesi gereklidir.
  2. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan tüm belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

İadeler Türkiye’den verilen siparişlerde DAHA BELLİ DEĞİL KARGO ŞİRKETİ ile adrese gönderilmelidir.

 

İade tutarları sipariş esnasında kullanılan ödeme metodu ile geri ödenir.(kredi kartı) Kredi kartı kullanılması halinde alışverişlere ilişkin iade tutarları ALICI’nın kredi kartı hesabına yapılır. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır.

 

  1. YÜKÜMLÜLÜKLERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ

İşbu Ön Bilgilendirme Formunda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak tüketiciye sunulan tüm bilgiler ve vaatler kampanya yayın süresi kadar geçerlidir.

  1. GENEL HÜKÜMLER

6.1. SATICI’nın telefon yoluyla satışı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sipariş vermek için aranan telefon numarasının kullanımı nedeniyle, ücret tarifesi ile ilgili olarak ALICI’ya herhangi bir ilave maliyet yüklenmemektedir.

6.2. SATICI’nın belirsiz süreli veya süresi bir yıldan fazla olarak satışa arz ettiği ürünlerle ilgili olarak herhangi bir satış şekli bulunmamaktadır.

6.3. SATICI’nın sürekli veya dönemsel olarak ifa edilen ürün olarak, satışa arz ettiği herhangi bir ürün bulunmamaktadır.

6.4.Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde;

23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2006 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

6.5. ALICI www.gokceyazikoop.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin önbilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI iş bu “Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle; mesafeli satış sözleşmesinin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI’ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler ürün/ürünlerin ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler hariç fiyatı cayma hakkı ile ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edinmiş olduğunu teyit etmiş olur.

  1. ALICI’NIN İTİRAZ VE ŞİKÂYETLERİ

İşbu sözleşme Türk Hukuk kuralları çerçevesinde oluşturulmuş olup, geçerliliği ve bağlayıcılığı Türk Hukuk kuralları çerçevesinde olacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak herhangi bir ihtilafta Balıkesir Mahkemeleri yetkili olacaktır.

İş bu ön bilgilendirmenin uygulanmasında, ALICI şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını Balıkesir Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Hakem Heyetlerine yapabilir.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?