Close

Teslimat Politikası

Kargo ve Teslimat Süreci Nasıl İşliyor?

Sipariş verildikten sonra teslim alacak kişi ve adres bilgileri değiştirilememektedir. Değişiklik talep ediyorsanız, sipariş teslimatının durdurulması için Çağrı Merkezimizi (0266 865 30 02) arayarak veya İletişim Formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siparişinizi kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Teslim alacak kişi adreste bulunmadığında, teslimat adresinde bulunan 1. derece akrabaya, kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra ürün teslim edilmektedir.

Ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Ürünün hasarlı veya eksik çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak siparişi teslim almayınız.

Teslimat esnasında adreste kimse bulunmaması durumunda, kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. İkinci uğramada da adresinizde bulunmamanız durumunda, 2 gün içinde 444 25 52 Aras Kargo Müşteri Hizmetlerini arayıp siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirirseniz teslimat gerçekleştirilecektir. Teslim edilemeyen siparişler iade alınmaktadır.

Teslimat anında bir bedel ödenmemektedir.

 

Hesabım sayfası içinde bulunan “Siparişlerim” sayfanızdan sipariş durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Siparişinizin teslimatı belirtilen sürelerin dışına çıktıysa, Çağrı Merkezimizden (0266 865 30 02) veya İletişim Formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sipariş teslimat süreleri aşağıdaki seçeneklere göre belirlenmektedir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb. olağanüstü durumlarda teslimat süresi değişebilir. Siparişinizi Hesabım/Siparişlerim sayfanızdan takip edebilirsiniz.

“Kargo ile Teslimat” seçeneği ile alınan ürünler 1-3 iş günü içerisinde sevk edilmektedir. Mobil bölgeler için teslimat süresi 1-5 iş günü içerisinde sevk edilmektedir. Ürün sayfasında “Teslimat Günleri” butonuna tıklayarak adresiniz için teslimat günlerini görebilirsiniz.  Taze soğuk zincir ürünlerimiz sevkiyat esnasında bozulmaması için “cuma cumartesi ve pazar” kargo gönderimi yapılmamaktadır.

“1-5 gün” seçeneği ile siparişinizin, ortalama teslimat süresi 3 iş günüdür. Teslim edilecek bölgenin ve kargonun durumuna göre 5 iş gününü bulabilmektedir. 3 iş günü içinde teslim alınmayan siparişler otomatik iptal edilmektedir.

Kargo gönderimleri resmi tatillerde değişiklik gösterebilir. Bu tür durumlarda önce lütfen (0266 865 30 02) veya İletişim Formundan bize ulaşın.

 

Tüm gönderilerimiz ARAS KARGO ile yapılmaktadır.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?